Україна щороку втрачає $200 млн через неправомірну діяльність інспекторів, - Нефьодов


Іноземні судна відмовлялися заходити в українські порти через наявність високих корупційних ризиків

Про це повідомив глава Державної митної служби Максим Нефьодов у Facebook. Об этом сообщает news24ua.in.ua со ссылкой на СМИ.

Наприкінці квітня на останньому дерегуляційному кабміні уряд ухвалив постанову №367, якою скасував контроль Держекоінспекцією ізольованого баласту під час перебування суден у внутрішніх морських водах або територіальному морі.

"Це сумнозвісні перевірки баластних вод, коли інспектор "бачить" плями нафти на воді і затримує корабель в порту, поки "щось не станеться". А кожен день простою — десятки тисяч доларів витрат", — пояснив Нефьодов.

За словами нового очільника ДМС, дерегуляція була "ковтком свіжого повітря для судновласників та надією на покращення іміджу України в очах світового морського співтовариства".

"За оцінками ринку загальна сума втрат від неправомірної діяльності інспекторів становила до $200 млн. щорічно у вигляді нествореного ВВП та недоотриманих доходів державою та бізнесом. Іноземні судна просто відмовлялися заходити в українські порти через наявність високих корупційних ризиків, надаючи перевагу портам Варни чи Констанци", — зауважив Нефьодов.

Він наголосив, що незважаючи на заборону, екологічні інспектори продовжують самовільно проводити перевірки суден у морських портах України.

Бізнес, European Business Association, American Chamber of Commerce, Ассоциация Морских Агентств Украины повідомляє про випадки неправомірних спроб екологічних інспекторів отримати від судновласників "штраф за забруднення" акваторії морського порту. Національна поліція, що ви про це думаєте?", — написав Нефьодов.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/07/11/ukrayina_schoroku_vtrachaye_200_mln_cherez_nepravomirnu_diyalnist_inspektoriv_nefodov”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя